Kortgeleden is door de gemeente Borsele de eerste verkiezing voor een kinderburgemeester gehouden. Tot onze grote verrassing én trots hebben twee van onze jeugdleden, Kris en Doortje, de top 3 van deze verkiezing gehaald! Kris is zelfs gekozen tot de eerste echte kinderburgemeester van onze gemeente! Fantastisch om te zien dat deze leden naast hun voetbalplezier ook hun maatschappelijke betrokkenheid tonen. Ze laten zien dat ze net zoals de slogan van Luctor Heinkenszand ‘Meer dan voetbal’ zijn! Reden genoeg om deze twee helden extra in het zonnetje te zetten en hen een aantal vragen te stellen:

Kris

1) Kun je jezelf eens voorstellen aan onze leden?
Ik ben Kris Rottier, ik ben 11 jaar oud, ik zit vanaf mijn 4e jaar op voetbal en ben keeper bij de JO12-1.

2) Hoe ben je erop gekomen om mee te doen aan de verkiezing voor kinderburgemeester?
Ik kreeg een folder van school en dacht: “dat is wat voor mij” en ben dus in de top 3 beland van de 17 sollicitanten.

3) Wat doet een kinderburgemeester?
Hij denkt mee met de burgemeester, organiseert dingen, is bij organisaties aanwezig, bij openingen en herdenkingen zijn, misschien ook wel bij de opening van het kunstgrasveld bij Luctor Heinkenszand, ga naar de gemeenteraad kijken, wordt betrokken bij de jongerenraad en jongerenwerker en ik mag werken aan een eigen project in de gemeente Borsele (daar horen jullie later nog vast meer van). Ik word pas in januari geïnstalleerd.

4) We hebben gehoord dat je tijdens je presentatie aan de burgemeester ook Luctor Heinkenszand hebt genoemd?
Dat klopt want ik zei: “dat iedereen kan sporten, sommige kinderen kunnen niet mee doen in de sporten die er nu zijn omdat ze een beperking hebben. Binnen de voetbalvereniging Luctor Heinkenszand hebben we al zo’n geweldig initiatief”. (Hiermee bedoel ik de G-voetbal). Het zou mooi zijn dat dit in meer dorpen/steden in de gemeente Borsele gerealiseerd kan worden.

5) Zijn er zaken waarvan jij vindt dat onze voetbalvereniging die beter zou kunnen doen?
Nee niet echt, jullie doen het super.👍 Jullie doen al veel voor de jeugd!

6) Kun je al wat zeggen over de ideeën waar je als kinderburgemeester mee aan de slag gaat?
Ja dat er meer sporten komen, dat er meer aandacht wordt gegeven aan herdenkingen en dat mensen meer gaan letten op hun afval (waar ze het gooien dus).

7) Heb je nog een boodschap voor de jeugdleden van Luctor Heinkenszand?
Bewegen en sporten is gezond en leuk! Dat kan soms heel simpel zijn, lekker naar buiten gaan.  Het gaat vooral om het plezier hebben.
Ook zou ik willen zeggen dat ze zelf ook moeten letten op afval waar ze het gooien.

Doortje

1) Kun je jezelf eens voorstellen aan onze leden?
Ik ben Doortje en speel in de MO-11. Ik zit op nog meer sporten en ik zat in de top 3 van de kinderburgemeester. Ik ben 10 jaar oud en ik woon in Nisse .

2) Hoe ben je erop gekomen om mee te doen aan de verkiezing voor kinderburgemeester?
Ik vond het leuk, omdat ik projecten mocht verzinnen en samen met de echte burgemeester mocht werken.

3) Zijn er zaken waarvan jij vindt dat onze voetbalvereniging die beter zou kunnen doen?
Voor de wat armere mensen een kast maken met spulletjes zoals schoenen, handschoenen, trainingspakken enzovoort.

4) Heb je nog een boodschap voor de jeugdleden van Luctor Heinkenszand?
Blijf zo doorgaan en inspireer andere kinderen ook dat ze bij Luctor willen voetballen!